ثبت نام خدام افتخاری

چنانچه هر کاربری تمایل به خدمت از طریق هر یک از موارد زیر را داشته باشد، درخواست میشود پس از مطالعه موارد زیر مراحل ثبت نام را انجام دهید:

خادمین افتخاری افرادی هستند که چون از مشهدالرضا و بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) دور هستند و امکان خدمت در آن بارگاه برایشان میسور نیست با داشتن ارتباط مستمر با موکب و با انجام هریک از امور زیر امید است که به فیض تشرف حضورشان در خیل خادمین الرضا(ع) نائل شوند .

1- راه اندازی گروه زائرین برای تشرف بارگاه رضوی به صورت پیاده به هر مقدار که توانایی داشته باشند

راه اندازی یک گروه به معنی حرکت دادن تعداد نفرات کثیری از شهر یا دیار خود به سمت مشهد نیست در واقع شما می توانید با تعداد نفرات کم هم از شهر خود تا یک از مناطق نزدیک به مشهد بطور مثال نیشابور با وسیله نقلیه عزیمت نموده و سپس به خیل زایران پیاده بپیوندید .

با توجه به اینکه دشمنان مکتب تشیع از هر روشی برای پیشبرد اهدافشان فروگذار نمیکنند و حتی از طریق اغفال انسانهای سبک مغز و تشویق آنها به انجام عملیات انتحاری و یا کشتار شیعیان به جرم شرک و کفر ، دست به هر جنایتی میزنند برپایی حرکت دسته زائران به صورت پیاده و نمایش ایمان و عشق و وفاداری به صاحت مقدس امام زمان( ارواحنا فدا) از مصادیق تعظیم شعائر الهی بوده و بانیان و خادمان این سلوک جزو متقیانند و من یعظم شعائرالله و فانها من تقوی القلوب

2-کمک به زائرین پیاده ای که از شهر آنها عبور میکنند

زائرینی که به قصد تشرف با پای پیاده حرکت میکنند در طول مسیر خود از شهرها و روستاهای متعددی عبور و گذر میکنند . در کشور عراق در ایام زیارت اربعین تمامی شیعیان در حرکتی منسجم و متحد کار و زندگی را رها نموده و فقط از زائران کربلا پذیرایی میکنند آن هم با شوق و هیجان و حتی با التماس و تمنا . هر چند مقصود ما ازین مطلب کپی برداری از جای دیگری نیست ولی متاسفانه این استقبال و پذیرایی و برپایی بساط ضیافت از مهمانان خاص امام رضا(ع) در کشور ما بسیار کم رنگ و بساط آن کم رونق میباشد به حدی که در بسیاری مواقع زائران حضرت غریبانه همچون امام خویش مسیر را طی میکنند تا به غریب الغرباء برسند . جا دارد که عاشقان امام رئوف از هر شهرو روستا و دیاری که درمسیر عبور زائران پیاده هستند در این امر خطیر کوتاهی نکنند. حال زائران از هر قوم و قبیله و ملیتی که باشند .

3-برپایی ایستگاه صلواتی در مسیر زائران پیاده در ایام آخر ماه صفر در یکی از جاده های منتهی به مشهد

از دیگر خدماتی که عاشقان و خادمان امام رئوف میتوانند انجام دهند این است که از چند روز مانده به حرکت زائران پیاده با فراهم نمودن وسایل و تدارکات کاروان عشقی راه بیندازند و در مسیر یکی از جاده های منتهی به مشهد مستقر شوند و منتظر پدیداری طلایه داران خیل زائر شوند تا خاک قدومشان را توتیای دیده کنند و با بساط هرچند اندک خود از آنها پذیرایی و استقبال کنند. چنانچه گروهی قصد برپایی بساط خدمت ایستگاه صلواتی را داشته باشد موکب آمادگی دارد تا با داشته های خود به آنها کمک و مشورت دهد.

4- عزیمت به مشهد در ایام آخر صفر و حضور در یکی از ایستگاه و انجام خدمت به زائران

اگر امکان راه اندازی کاروان تدارکاتی هم نیست ، شما میتوانید در ایام هفته آخر ماه صفر به مشهد مشرف شده و در یکی از ایستگاههای پذیرایی از زائران پیاده حضور یابید و چند روز از عمر شریفتان را در بیابانها و در ایستگاهای صلواتی به سر کنید.

5 - جمع آوری اعانات و نذورات و اجناس مورد نیاز زائران پیاده و ارسال آن به مشهد

در هر شهر و دیار وکشوری که هستند میتوانند اقلام مورد نیاز زائران پیاده را با کمک افراد خیر و یا کسانیکه نذر و تعهدی دارند و یا نیتی در این راه کرده اند اعم از وجه نقد و یا اجناس و کالا، گردآوری نموده و به مشهد بفرستند تا مورد استفاده زائران پیاده قرار گیرد.

6- تهیه مطالب و موضوعات مناسب در خصوص زیارت پیاده

هرچقدر این حرکت تائید کنندگان و حامیان زیادی دارد اما دشمنان زیادی هم دارد که با ایجاد شبهه و بیان مطالب نادرست سعی در تضعیف و تحقیر این حرکت بزرگ را دارند. متاسفانه در صف شیعیان هم هستند کسانیکه از روی نادانی آب به آسیاب دشمن میریزند و با القاء بعضی شبهات با آب و رنگ روایتی و مذهبی ندانسته در حق زائران امام هشتم ظلم روا میدارند .

از دیگر خدماتی که میتوان انجام داد ، کسانیکه دستی به قلم دارند و یا سری تو کتاب و اینترنت دارند میتوانند با جستجو در منابع مربوطه هرگونه روایت و مقاله و تحقیق و آمار و متن و مطلب و نوشته ای در باره هرموضوعی که به نوعی به کار زائر پیاده بیاید و برای ایشان مفید باشد و یا در جهت تقویت و حمایت این حرکت عظیم باشد را تهیه و به آدرس ایمیل ما ارسال کنند تا از طریق این سامانه در اختیار مخاطبین قرار گیرد.

7-یارگیری و ارائه و معرفی و نشر فرهنگ زیارت بصورت پیاده

با دسترسی به اینترنت و حضور در فضای مجازی این سامانه ومطلع شدن از حکایت زائران پیاده و ادبیات آن نسبت به نشر و ترویج و انتقال مطالب آن حتی بوسیله کلام و زبان و گفتگو و بحث های مفید پیرامون آن اطرافیان خود را نسبت به این امر آشنا کنید. سایت ما را به دیگران معرفی کنید تا ارتباط خادمین برقرار شود. از هر روشی برای خودنمایی به ساحت مقدس امام زمان (عج) دریغ نکنید.

8-ارائه نقطه نظرات سازنده برای خدمت بهتر به زائران

با در جریان قرار گرفتن شما از برنامه های ما و دیگر گروههایی که در این زمینه کار و فعالیت میکنند چنانچه صاحب تجربه کار هیئتی و جمعی هستید میتوانید از طریق ارائه نقطه نظرات مفید و سازنده در کار پذیرایی و خدمت به زائران پیاده امام هشتم، ما را از تجربیات خود بهره مند کنید و با ارائه راه کارهای خوب و سازنده به ما رونق دهید.

9-جمع آوری فایلهای صوتی و تصویری و متنی جالب و ارسال آن به سایت

اگر در کارهای تبلیغی و فرهنگی دستی دارید میتوانید ما را از طریق جمع آوری فایلهای صوتی و تصویری و کلیپهای جالب مداحی و سینه زنی و سخنرانی که غالبا" مورد استفاده این تشکیلات باشه کمک کنید. این فایل ها در سایت و در ایستگاهها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.